Promień: Wyłączony
Promień: km
Set radius for geolocation
post-title Od Burmistrza Ścinawy

Od Burmistrza Ścinawy

Od Burmistrza Ścinawy

Od Burmistrza Ścinawy

Z wielką przyjemnością zapraszam Państwa do naszej gminy, która posiada ciekawą historię, piękne zabytki architektury, unikalne walory przyrodnicze i krajobrazowe, a jednocześnie jest ośrodkiem o bogatym potencjale ekonomicznym i wielkich możliwościach inwestycyjnych. Ścinawa stanowi ważny węzeł komunikacji kolejowej i drogowej na Dolnym Śląsku. Dla każdego, kto ceni sobie spokój i dużo przestrzeni Gmina Ścinawa jest miejscem wymarzonym do zamieszkania.

Położona z dala od wielkomiejskiego zgiełku, zapewnia dogodny dojazd w dowolne miejsce. Nasza gmina kultywuje tradycje wielopokoleniowe, dba o zacieśnianie więzi rodzinnych i społecznych. Uczniowie korzystają z ciekawej oferty edukacyjnej na poziomie przedszkola, szkoły podstawowej i gimnazjum. Po zajęciach dydaktyczno – wychowawczych gminne placówki oświatowe proponują wiele zajęć pozalekcyjnych, rozwijających zainteresowania oraz talenty. Na osoby szukające odpoczynku od codziennych zajęć i ucieczki od zgiełku miasta czeka bliski kontakt z naturą, piękne plenery nadodrzańskie oraz propozycja wycieczek krajoznawczych.

Rozwijanie pasji sportowych zapewnia kompleks ogólnodostępnych boisk przy Szkole Podstawowej Nr 3, Gimnazjum Publicznym oraz „Orlik” w Tymowej.

Na stronach naszego folderu zamieściliśmy dla Państwa niezbędne informacje dotyczące naszej gminy. Mam nadzieję, że przybliży on Państwu historię, współczesność i dorobek ścinawskiej społeczności oraz pozwoli zapoznać się z możliwościami inwestowania w naszej gminie. Ufam, że nasz folder będzie zachętą do odwiedzenia Gminy Ścinawa.

Jako wspólnota gminna pragniemy podejmować nowe inicjatywy i nawiązywać kontakty gospodarcze prowadzące w rezultacie do inwestowania na terenie naszej gminy. Myślimy kategoriami ekonomicznymi, jesteśmy szczerzy i przychylnie nastawieni do wszystkich inicjatyw na płaszczyźnie gospodarczo-społecznej. Partnerom oferujemy atrakcyjne tereny pod inwestycje.

Zapewniamy wszystkich, którzy skorzystają z tego zaproszenia, że spotkają się z życzliwym przyjęciem i szeroko rozumianą pomocą z naszej strony.

Ścinawa to gmina, w której pamięta się o historii i dba o tradycję. To miejsce, gdzie warto inwestować, zapraszam do Gminy Ścinawa!

O Paweł Flunt

Jestem zodiakalnym lwem, jak każdy z mojego znaku, jestem trochę typem samotnika żyjącego na krawędzi dwóch przeciwstawnych światów. Gdzie raz się dryfuje, a innym razem brnie do celu. Więcej >>>
Translate »