Promień: Wyłączony
Promień: km
Set radius for geolocation
post-title Opieka zdrowotna

Opieka zdrowotna

Opieka zdrowotna

Opieka zdrowotna

Opieką zdrowotną w Ścinawie zajmuje się Miejsko-Gminny Zespół Zakładów Opieki Podstawowej. W jego strukturach działają poradnie ogólne, poradnie dla dzieci zdrowych i chorych, gabinety zabiegowe, laboratorium analityczne. Istnieje pracownia ultrasonograficzna, pracownia EKG. Zespół prowadzi także szereg specjalistycznych przychodni m.in. poradnię dla kobiet, poradnię okulistyczną. Prowadzi zajęcia rehabilitacyjne, takie jak fizjoterapia, kinezyterapia. Ośrodek prowadzi także badania profilaktyczne i dla kierowców.

Ośrodek Alzheimera
25 września 2007 r. w Ścinawie został otwarty pierwszy w Polsce, a drugi w Europie Ośrodek Alzheimera. Ośrodek jest placówką badawczo-naukowo-dydaktyczną chorób otępiennych Akademii Medycznej we Wrocławiu i przyjmuje pacjentów w pierwszym etapie choroby. W ośrodku znajdują się specjalistyczne sale do zajęć ruchowych, muzyko terapii, rehabilitacji, a także sale szczególnego nadzoru medycznego. W ośrodku jest 65 łóżek i 25 miejsc hotelowych dla rodzin czy lekarzy, którzy prowadzą badania.

O Paweł Flunt

Jestem zodiakalnym lwem, jak każdy z mojego znaku, jestem trochę typem samotnika żyjącego na krawędzi dwóch przeciwstawnych światów. Gdzie raz się dryfuje, a innym razem brnie do celu. Więcej >>>
Translate »