Promień: Wyłączony
Promień: km
Set radius for geolocation
post-title Sport

Sport

Sport

Sport

Burmistrz Ścinawy Andrzej Holdenmajer z ogromną troską i zaangażowaniem podejmuje działania związane z rozwojem kultury fizycznej. Dzięki podejmowanym działaniom na terenie gminy Ścinawa funkcjonują 2 boiska ze sztuczną nawierzchnią przy szkołach oraz „Orlik “ w Tymowej.

Władze gminy chcą, aby poprzez podejmowane działania, kultura fizyczna była stylem życia i źródłem zdrowia mieszkańców Gminy Ścinawa. Realizowana jest ona nie tylko w aspekcie budowy infrastruktury sportowo – rekreacyjnej, ale nade wszystko również w aspekcie upowszechniania kultury fizycznej wśród najszerszych kręgów społeczeństwa. Aktywność fizyczna jest niezbędna dla prawidłowego rozwoju fizycznego, psychicznego i społecznego ludzi w każdym wieku. Dlatego też działania te wspierane są z budżetu gminy.

Najstarszym i najbardziej znanym klubem sportowym w mieście jest Klub Piłkarski „Odra”. Jego historia sięga roku 1946, kiedy to został założony Miejski Klub Sportowy. Obecnie w barwach klubu występują zawodnicy w sekcji seniorów (Klasa A, grupa: Legnica II), juniorów młodszych (liga okręgowa juniorów młodszych) oraz trampkarzy (liga okręgowa trampkarzy). Klub posiada własny stadion, przy ulicy Sportowej 16. W mieście działa basen odkryty „Wodnik” z którego można korzystać w okresie letnim. W 2011 roku powstał również Klub Sportowy „Start Ścinawa” zrzeszający biegaczy reprezentujących miasto w całym kraju.

O Paweł Flunt

Jestem zodiakalnym lwem, jak każdy z mojego znaku, jestem trochę typem samotnika żyjącego na krawędzi dwóch przeciwstawnych światów. Gdzie raz się dryfuje, a innym razem brnie do celu. Więcej >>>
Translate »