Promień: Wyłączony
Promień: km
Set radius for geolocation
post-title 23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W dniu 11 stycznia 2015r w Ścinawie odbył się XXIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicę Ścinawy i okolicznych wiosek wyruszyło 50 wolontariuszy, mimo ciężkich warunków pogodowych dzielnie kwestowali pod hasłem „Dla potrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”, a pieniądze zbierane były na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. W trakcie kwestowania wolontariusze mogli skorzystać z gorącego posiłku przygotowanego przez pracowników Centrum Turystyki i Kultury.

Na ten jeden dzień Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie zamieniło się w sztab WOŚP. Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczął występ przedszkolaków w przedstawieniu jasełkowym. Następnie na scenie wystąpił Ścinawski Klub Karate Goju Ryu w pokazie Kata oraz walk WKF. Po występie karateków na scenie zaprezentowały się dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ścinawie z klas III w przedstawieniu słowo muzycznym związanym ze Świętem Bożego Narodzenia. Kolejno na scenie i przed sceną zaprezentowali się uczniowie Gimnazjum Publicznego oraz absolwenci gimnazjum z Grupy Tanecznej Profi Dance w Zumbie pod kierownictwem Małgorzaty Chrąchol, którzy wspólnie zachęcali do wspólnego tańca.

Na scenie pojawili się również wokaliści: Oliwia Kosior, Weronika Pawlikowska i Karolina Hromiak, Krystian Kania zagrał na akordeonie a Joanna Cegłowska zagrała na fortepianie. Na zakończenie jako gwiazda wieczoru zagrał Zespół “Zigi Band”. Ponadto każdy chętny mógł razem ze strażakami zobaczyć nowe wozy OSP Ścinawa oraz dowiedzieć się więcej o pracy strażaka w OSP Ścinawa.

W trakcie przerw pomiędzy występami odbywała się aukcja przedmiotów przekazanych na wielki finał Orkiestry. Podczas występu zespołu na salę wjechał tort przygotowany przez Romana Soske i każdy chętny mógł spróbować przepysznego wypieku. Na sam koniec strażacy ze ścinawskiej jednostki OSP oraz sołtys wsi Dziewin Andrzej Sajak wypuści tradycyjne światłego do nieba.

Podczas tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sztab w Ścinawie zebrał około 8.600 zł oraz 10 euro i 50 centów (rekord: 12.936,63zł w 2013).

O Paweł Flunt

Jestem zodiakalnym lwem, jak każdy z mojego znaku, jestem trochę typem samotnika żyjącego na krawędzi dwóch przeciwstawnych światów. Gdzie raz się dryfuje, a innym razem brnie do celu. Więcej >>>
Translate »