Promień: Wyłączony
Promień: km
Set radius for geolocation
post-title Dni Ścinawy 2015 – niedziela

Dni Ścinawy 2015 – niedziela

Dni Ścinawy 2015 – niedziela

Dni Ścinawy 2015 – niedziela

Drugi dzień ścinawskiego festynu rozpoczął się od występu Grupy Teatralnej „Zaczarowana Kurtyna”, który przygotowała Teresa Kogut. Zgodnie z planem imprezy tego dnia na scenie swoje zdolności artystyczne zaprezentowali: grupa „Promyczek”- opiekun Barbara Genderka, grupa „Bez nazwy”- opiekun Dorota Krężel, Daria Rott i Klaudia Borowska, zespół muzyczny „Campanello” oraz młode wokalne talenty pod opieką Jowity Szubskiej.

Ważnym punktem ścinawskich obchodów było przyznanie Nagrody Miasta i Gminy Ścinawa dla zasłużonego mieszkańca. W tym roku uchwałą Rady Miejskiej w Ścinawie nagrodę przyznano Kazimierzowi Makuchowskiemu, wieloletniemu pracownikowi ośrodka kultury, który z wielkim zaangażowaniem, już od ponad 40 lat, pracuje jako animator i instruktor. Statuetkę uroczyście wręczył i serdecznie pogratulował nagrodzonemu, Burmistrz Ścinawy- Krystian Kosztyła. Burmistrzowi towarzyszyli radni wchodzący w skład tzw. Rady Nominacyjnej, rozpatrującej wnioski w sprawie przyznania przedmiotowego wyróżnienia.

Nowością ścinawskiego festynu były porady dietetyczne, których udzielała Olga Lewandowska, a z których bezpłatnie mogli skorzystać zgromadzeni na błoniach mieszkańcy.

Atrakcji muzyczno-tanecznych nie było końca. Wystąpił jeszcze zespół Studio Balans, Zibi Band oraz pierwsza z gwiazd drugiego dnia obchodów, grupa Mayestat. Natomiast wisienką na torcie był występ znanego wszystkim zespołu Loka. -Pomimo chłodnego dnia świetnie się bawimy – mówi jedna z uczestniczek ścinawskiej imprezy. To jedyna okazja, żebyśmy mogli usłyszeć tak dużo znanych utworów i ciekawych zespołów w jeden weekend – dodaje.

Na zakończenie dwudniowego festynu z okazji Dni Ścinawy odbył się huczny pokaz fajerwerków.

Żeby zobaczyć więcej zdjęć z wybranej galerii kliknij w zdjęcie 🙂

Teatr integracyjny zaczarowana Kurtyna Foto: Paweł Flunt Witold

Zdjęcia z występów lokalnych artystów oraz z wręczenia nagrody miasta i Gminy Ścinawa dla Kazimierza Makuchowskiego. Żeby zobaczyć więcej zdjęć kliki w zdjęcie 🙂

Zespół Mayestat. Foto Paweł Flunt Witold

Zdjęcia z koncertu zespołu Mayestat. Żeby zobaczyć więcej zdjęć kliknij w zdjęcie 🙂

Loka. Foto: Paweł Flunt Witold

Zdjęcia z występu zespołu „Loka”. Żeby zobaczyć więcej zdjęć kliknij w zdjęcie 🙂

O Paweł Flunt

Jestem zodiakalnym lwem, jak każdy z mojego znaku, jestem trochę typem samotnika żyjącego na krawędzi dwóch przeciwstawnych światów. Gdzie raz się dryfuje, a innym razem brnie do celu. Więcej >>>
Translate »