Promień: Wyłączony
Promień: km
Set radius for geolocation
post-title Sezon 2014/2015 za nami

Sezon 2014/2015 za nami

Sezon 2014/2015 za nami

Sezon 2014/2015 za nami

W dniu 21 czerwca piłkarze z naszej gminy rozegrali ostanie już mecze w klasie „A” i „B” w ramach sezonu 2014/2015. W klasie „A” w derbach gminnych na boisku w Dziewinie naprzeciw siebie stanęli Czarni oraz Sparta Paszowice. Spotkanie zakończyło się wygraną Spartan 0:4. W pozostałych meczach Grom Gromadzyń-Wielowieś na własnej murawie wygrał 2:1 z Relaksem Szklary Dolne, natomiast na wyjeździe Odra Ścinawa pokonała 5:2 Górnika Lubin.

Po ostatniej, 30 kolejce sezonu piłkarskiego 2014/2015 Grom Gromadzyń-Wielowieś zajął pierwsze miejsce w tabeli klasy „A” i tym samym awansował do okręgówki. Na 4 miejscu zakończyła rozgrywki Sparta Parszowice, tuż za nią, na 5 pozycji uplasował się zespół Odry Ścinawa, natomiast Czarni Dziewin zakończyli sezon na 13 miejscu.

W klasie „B”, po bardzo zaciętym meczu Victoria Tymowa na własnym boisku przegrała 5:6 z LZS Komorniki, piłkarze z Tymowej kończąc sezon znaleźli się na 4 miejscu.

Poprosiliśmy prezesów klubów o parę słów na zakończenie sezonu:

– Klub osiągnął ogromny sukces w swojej czteroletniej historii, awans do klasy okręgowej, wygrana w Pucharze Polski na szczeblu OZPN Legnica i walka w mistrzostwach. Także nie mamy powodów do narzekań – mówi Paweł Franczak, prezes Gromu Gromadzyń-Wielowieś. – Teraz szykujemy się do ostrej walki w klasie okręgowej i chcemy zakończyć sezon w pierwszej piątce, ale czy to się nam uda, nie wiemy – dodaje prezes.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego sezonu i wyniku jaki osiągnęli nasi piłkarze – mówi Wojciech Trawka, prezes Sparty Parszowice. – Liczymy, że w przyszłym sezonie utrzymamy podobny wynik, jak nie lepszy – dodaje.

– W przyszłym sezonie Odra Ścinawa bierze się do ostrej pracy, by sezon 2015/2016 zakończyć awansem i powrotem do klasy okręgowej – mówi Jacek Wołoch, prezes Odry Ścinawa. – Jednakże obecny sezon podsumowujemy bardzo dobrze, drużyna już się dotarła i jesteśmy gotowi do walki o klasę okręgową – dodaje prezes.

– Cieszymy się bardzo, że udało nam się utrzymać w klasie „A”. Był to bardzo ciężki sezon i bardzo wymagająca grupa, dlatego jesteśmy zadowoleni z obecnej pozycji w tabeli – mówi Zdzisław Wielgórka, prezes Czarnych Dziewin. – Po wakacyjnej przerwie wracamy na murawę i liczymy na to, że nowy sezon uda się zakończyć na lepszej pozycji – dodaje Wielgórka.

– Sezon zakończyliśmy na dobrej pozycji, w połowie mieliśmy nadzieje na awans, ale straciliśmy parę punktów i niestety nie udało się – komentuje Mateusz Morwaski, prezes Victorii Tymowa. – Jednak mamy nadzieję i chęci, że na koniec sezonu 2015/2016 awansujemy do klasy „A” – dodaje prezes Victorii.

O Paweł Flunt

Jestem zodiakalnym lwem, jak każdy z mojego znaku, jestem trochę typem samotnika żyjącego na krawędzi dwóch przeciwstawnych światów. Gdzie raz się dryfuje, a innym razem brnie do celu. Więcej >>>
Translate »