Promień: Wyłączony
Promień: km
Set radius for geolocation
post-title Gminne Zawody OSP

Gminne Zawody OSP

Gminne Zawody OSP

Gminne Zawody OSP

Jak co roku w gminie Ścinawa odbyły się zawody sportowo-pożarnicze, tym razem rywalizację przeprowadzono na boisku w Parszowicach. W niedzielę, 28 czerwca ochotnicy z gminy Ścinawa stanęli w szranki, aby walczyć o tytuł najlepszej OSP.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonał prezes Oddziału Miejsko-Gminnego OSP RP w Ścinawie, Tomasz Szymczyk i burmistrz Ścinawy, Krystian Kosztyła. Głos zabrał również sędzia główny strażackich zmagań, zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Lubinie, Marek Kamiński.

Przed rozpoczęciem rywalizacji w poszczególnych konkurencjach, prezes powiatowych struktur OSP w Lubinie, Grzegorz Obara, burmistrz Kosztyła i Tomasz Szymczyk wręczyli odznaczenia dla wzorowych strażaków ze Ścinawy. Wyróżnienia otrzymali: Patryk Liszkiewicz, Patryk Szymczyk, Bartosz Budziński. Następnie, Komendant Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Ścinawie, Marek Barylak złożył meldunek o gotowości poszczególnych drużyn do zawodów.

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Tymowej przystąpiła do wykonania sztafety. Najmłodsi zawodnicy ambitnie pokonywali wszystkie przeszkody i uzyskali bardzo dobry czas. W tej rywalizacji młodzieżówka z OSP Tymowa nie miała z kim się ścigać, ponieważ jest jedyną młodzieżową drużyną pożarniczą w gminie.

Następnie rozpoczęły się konkurencje dla dorosłych, męskich drużyn OSP. W zawodach niepokonani okazali się gospodarze, czyli OSP Parszowice. Drugie miejsce zajęła OSP Tymowa, trzecie OSP Zaborów, a dopiero czwarte ochotnicy ze Ścinawy.

Ścinawski samorząd ufundował nagrody dla rywalizujących jednostek z terenu gminy w postaci prądownicy wodnej, rozdzielacza kulowego, gaśnicy proszkowej oraz strażackiej siekiery. Wręczenia pucharów i dyplomów dokonał burmistrz Kosztyła razem z przewodniczący Rady Miejskiej w Ścinawie, Markiem Szopą.

Atrakcją tegorocznych zmagań był pokaz gaszenia pożaru za pomocą zabytkowej, tzw. sikawki. Strażacy z Parszowic zaprezentowali, jak w dawnych czasach ręcznie pompowano wodę, aby ugasić ogień.

Żeby zobaczyć więcej zdjęć z zawodów kliknij w zdjęcie 🙂 

Gminne Zawody OSP. Foto: Paweł Flunt Witold

Gminne Zawody OSP.

O Paweł Flunt

Jestem zodiakalnym lwem, jak każdy z mojego znaku, jestem trochę typem samotnika żyjącego na krawędzi dwóch przeciwstawnych światów. Gdzie raz się dryfuje, a innym razem brnie do celu. Więcej >>>
Translate »