Promień: Wyłączony
Promień: km
Set radius for geolocation
post-title X plener artystyczny zakończony

X plener artystyczny zakończony

X plener artystyczny zakończony

X plener artystyczny zakończony

W minioną sobotę, 8 sierpnia nad “Jeziorem Napoleona” w Dziewinie odbyło się spotkanie podsumowujące dziesiąty plener artystyczny pod nazwą: „Dziewin – Dolnośląski Kazimierz Dolny nad Odrą”.

W uroczystości oprócz organizatorów i artystów udział wzięli: starosta powiatu lubińskiego Adam Myrda, który objął nad wydarzeniem patronat honorowy, burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła, wiceprzewodnicząca ścinawskiej rady Monika Żogalska oraz radni: Józef Szebeszowicz i Anna Podbucka.

Od 3 sierpnia artyści pracowali, aby osiągnąć jak najlepsze efekty. Zwieńczeniem wytężonej pracy całego tygodnia był właśnie wernisaż prac poplenerowych oraz prac z prywatnych kolekcji artystów, które można było zobaczyć w sobotę. Wykonano wiele pięknych obrazów i 2 duże rzeźby, ale nic tak nie przykuło uwagi obecnych jak ławka, która zostanie ustawiona przed nowo wybudowaną świetlicą w Dziewinie, wyrzeźbiona przez Zbigniewa Kiszkę.

W plenerze wzięło udział ponad 20 artystów, w tym malarze, rzeźbiarze oraz rękodzielnicy lokalni, nie zabrakło artystów z innych rejonów Polski.

Żeby zobaczyć więcej zdjęć z pleneru kliknij w zdjęcie 🙂

Foto: Paweł Flunt Witold

Zbigniew Kiszka przy pracy. Żeby zobaczyć więcej zdjęć z pleneru kliknij w zdjęcie 🙂

O Paweł Flunt

Jestem zodiakalnym lwem, jak każdy z mojego znaku, jestem trochę typem samotnika żyjącego na krawędzi dwóch przeciwstawnych światów. Gdzie raz się dryfuje, a innym razem brnie do celu. Więcej >>>
Translate »