Promień: Wyłączony
Promień: km
Set radius for geolocation
post-title Święto Niepodległości w Ścinawie

Święto Niepodległości w Ścinawie

Święto Niepodległości w Ścinawie

Święto Niepodległości w Ścinawie

Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie serdecznie zaprasza w środę, 11 listopada na Rodzinny Piknik Patriotyczny, gdzie na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Uroczystości związane z odzyskaniem niepodległości rozpocznie msza święta odprawiona w intencji Ojczyzny, która odbędzie się o godzinie 14.00 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu zaplanowano również złożenie kwiatów pod Pomnikiem Pamięci w ścinawskim parku.

Piknik startuje zaraz po oficjalnej części, a warsztaty plastyczne dla dzieci będą pierwszą przygotowaną atrakcją z tej okazji. Jak zawsze poprowadzi je Urszula Sieńska w ogrodzie zimowym CTiK. W tym samym czasie, jeśli pogoda dopisze zaplanowano sportowe animacje na świeżym powietrzu. Specjalne konkurencje i zabawy przygotowują też dla dzieciaków ścinawscy harcerze. Będzie wata cukrowa i dmuchańce, ale główny punkt programu dla najmłodszym to teatrzyk pt. “Czerwony kapturek”.

Dorośli również nie będą mogli narzekać na nudę, bo oprócz uczty duchowej, której dostarczy recital przedwojennych piosenek pt.: „Opowieści z pożółkłych pocztówek”, będzie także uczta dla podniebienia. Swoje stoisko zaprezentuje Koło Gospodyń Wiejskich z Przychowej. Uczestnicy pikniku będą mieli okazję spróbować m.in: mini pączków z sosem wiśniowym oraz bitą śmietaną, pierożków drożdżowych z mięsem i wersji wegetariańskiej z sosem czosnkowym, a także ciabattę z warzywami, mięsem i sosem, która była hitem tegorocznych dożynek. Cieplutki żurek z jajkiem i przepyszne ciasto szykują też panie z Domu Samotnej Matki „MONAR”. Będzie bryczka z agroturystyki „U Irmy” oraz „Mobilne Muzeum Ziemi Ścinawskiej”, gdyż część swoich zbiorów udostępni nam pan Andrzej Sitarski. Kilka rarytasów kolekcjonerskich użyczy nam też Wojciech Sempik, a pasjonatów strzelectwa zainteresuje wystawa przygotowana przez Stowarzyszenie “Legion”.

Rodzinny Piknik Patriotyczny będzie okazją do tego, by radośnie, w dobrej atmosferze spędzić ten jakże ważny dla nas Polaków dzień – “Święto Niepodległości”. Jesteśmy przekonani, że bawić się w plenerze można cały rok niezależnie od pogody, bo najważniejsza jest pogoda ducha!


Serdecznie zapraszamy!


11-11

O Paweł Flunt

Jestem zodiakalnym lwem, jak każdy z mojego znaku, jestem trochę typem samotnika żyjącego na krawędzi dwóch przeciwstawnych światów. Gdzie raz się dryfuje, a innym razem brnie do celu. Więcej >>>
Translate »