Promień: Wyłączony
Promień: km
Set radius for geolocation
post-title W kierunku Afryki wschodniej

W kierunku Afryki wschodniej

W kierunku Afryki wschodniej

W kierunku Afryki wschodniej

W minioną niedzielę, 6 listopada w sali widowiskowej Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie odbyło się już trzecie w tym roku „Spotkanie z Podróżnikiem”.

Tym razem do Ścinawy zawitał podróżnik z Głogowa Sławomir Bieniek pilot/przewodnik, który uczestniczył w zorganizowanych przez podkrakowski klub podróżniczy Torre, realizowanych w lutym i listopadzie 2015 r. wypraw do Afryki Wschodniej: Tanzanii z wyspą Zanzibar i do Ugandy.

Oto jak prelegent podsumowuje te dwie wyprawy: „W Tanzanii – u stóp pokrytej wiecznym śniegiem najwyższej góry Afryki – Kilimandżaro (5895 m n.p.m.) odbyliśmy 8-dniowe samochodowe safari po bezkresnych równinach Parków Narodowych Serengeti i Lake Manyara oraz w największej na świecie nienaruszonej kalderze Ngorongoro. Nasz pobyt w Tanzanii zakończyliśmy kilkudniowym relaksem na rajskich plażach położonej na Oceanie Indyjskim wyspy Zanzibar. Natomiast Uganda nazwana przez podróżującego w 1907r. po Afryce Winstona Churchilla „Perłą Afryki” zachwyciła nas przede wszystkim pejzażami tysięcy wzgórz pokrytych wiecznie zieloną dżunglą, w której obserwowaliśmy szympansy i górskie goryle. W Parku Narodowym Królowej Elżbiety oprócz typowych gatunków zwierząt spotykanych zwykle podczas safari takich jak: antylopy, gazele, bawoły, słonie czy hipopotamy spotkaliśmy stado lwów wspinających się na drzewa, a położone między stromymi klifami urokliwe jezioro Bunyoni do złudzenia przypominało kawałek Szwajcarii w sercu Afryki”.

O Paweł Flunt

Jestem zodiakalnym lwem, jak każdy z mojego znaku, jestem trochę typem samotnika żyjącego na krawędzi dwóch przeciwstawnych światów. Gdzie raz się dryfuje, a innym razem brnie do celu. Więcej >>>
Translate »