Promień: Wyłączony
Promień: km
Set radius for geolocation
post-title Samobójstwo ziemianki

Samobójstwo ziemianki

Samobójstwo ziemianki

Samobójstwo ziemianki

Właściciel dworu w Wielowsi miał urodziwą córkę. Bardzo ją kochał i pragnął jej szczęścia. Kiedy dorosła, zaczął szukać dla niej narzeczonego. Niestety, każdy był nieodpowiedni, gdyż żaden z nich nie był bowiem wystarczająco bogaty, ani przystojny, aby zasłużyć na jej rękę. Toteż ona samotnie siedziała w swoim pokoju i wyczekiwała tego jedynego.

Mijały lata. Aż wreszcie panienka doczekała się swojego ukochanego. Został nim pewien porucznik pułku huzarów z Lubina, który na randki przyjeżdżał na koniu w mundurze z lampasami. Młodzi od razu się w sobie zakochali. Całe dnie spacerowali po parku, ofiarując sobie nawzajem dowody wielkiej miłości. Radośnie też przyjęli tę nowinę rodzice kochanków. Dla młodych zapowiadała się świetlana przyszłość.

Zbliżał się dzień wesela. Panna młoda oczekiwała niecierpliwie dnia swego szczęścia. I wtedy niespodziewanie zjawił się we dworze krewniak narzeczonego. Przywiózł wiadomość, że porucznik zginął podczas ćwiczeń wojskowych. Dziewczyna nie mogąc znieść bólu po utraconym swym chłopaku targnęła się na swoje życie rzucając się do stawu w parku. W miejscu tragedii, na drzewie zawieszono później małą kapliczkę, która wisiała do zakończenia II wojny światowej.

Do tej pory wśród starszych ludzi we wsi krąży opowieść, że gdy księżyc jest w pełni, z głębi parku dochodzą jakieś jęki i nawoływania. To piękna, młoda dziewczyna wyczekuje ukochanego. Jest ubrana w srebrną suknię, jej głowę zdobią długie jasne włosy, a szyję czerwone korale. Czy tak jest naprawdę? Wybierzcie się w księżycową noc do dworskiego parku w Wielowsi. Ciekawe, co usłyszycie i zobaczycie?

Antoni Merta

O Paweł Flunt

Jestem zodiakalnym lwem, jak każdy z mojego znaku, jestem trochę typem samotnika żyjącego na krawędzi dwóch przeciwstawnych światów. Gdzie raz się dryfuje, a innym razem brnie do celu. Więcej >>>
Translate »