Ładowanie…

Ochotnicza Straż Pożarna w Tymowej w 2009r. roku decyzją komendanta głównego została włączona do krajowego systemu ratowniczo – gaśniczego. W ciągu każdego roku interweniują około 50 razy, do wszelkiego rodzaju zdarzeń. Obecnie OSP liczy 30 członków w tym 18 strażaków tworzy Jednostkę Operacyjno – Techniczną.

Chętnie podejmują współpracę ze stowarzyszeniami jak i również z samorządem gminnym oraz Szkołą Podstawową w Tymowej. W 2012 roku jednostka wzbogaciła się o lekki samochód pożarniczy marki FORD Transit, a w 2013 o nowy średni samochód pożarniczy MERCEDES BENZ z napędem 4×4, które to zakupione zostały przy wsparciu finansowym gminy. Posiada również samochód pożarniczy marki Star, który to otrzymała od Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubinie.

Pozyskane samochody pożarnicze wyposażone zostały min. przy wsparciu finansowym gminy Ścinawa jak również Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego w nowoczesny sprzęt min. do ratownictwa technicznego, sprzęt łącznościowy, ratownictwa medycznego i częściowo ratownictwa wodnego.

Adres

Adres:

Tymowa, Ścinawa

GPS:

51.450267, 16.352884000000017

Nr tel.:

-

E-mail:

-

Sieć:

-