Zakład Handlu i Przetwórstwa Owocowo – Warzywnego w Ścinawie jest firmą z ponad 50- letnia tradycją. Historia firmy sięga 1958 roku, kiedy zaczęto produkować marynaty i warzywa kwaszone. W 2001 roku Zakład w Ścinawie jako pierwszy w Europie rozpoczął uprawę i produkcję przetwórczą patisona żółtego.

Jakość produktu oraz jego dobra promocja spowodowały, że obecnie jesteśmy na rynku w tym zakresie firma wiodącą. Oprócz patisonów w ofercie znaleźć można m.in ogórki konserwowe, które wpisane zostały na Krajową Listę Ministerstwa Rolnictwa – Listę Produktów Regionalnych i Tradycyjnych Dolnego Śląska, jako produkt tradycyjny Dolnego Ślaska. W roku 2006 “Ogórki ścinawskie” zostały laureatem prestiżowej nagrody na Międzynarodowych Targach Polagra Food – „Perła 2006”. Zakład został również laureatem prestiżowej nagrody „Orzeł Agrobiznesu” za promocję i wdrażanie nowych produktów .

W ofercie firmy znajdują się również inne marynaty m.in. Sałatki z patisonów, Sałatki wielowarzywne, Sałatki z buraków czerwonych, Pomidory marynowane, Kapusta czerwona, Korniszony, Ćwikła z chrzanem, Papryka konserwowa, Seler sałatkowy, Kapusta zasmażana z pieczarkami oraz różnego rodzaju Miksy i mieszanki warzywne z patisonem, czy pomidorem. Do swojej produkcji zakład wykorzystuje tylko polski surowiec od lokalnych rolników, w produkcji nie używa barwników, konserwantów, polepszaczy smaku, a domowe receptury wyróżniają ścinawskie przetwory wśród konkurentów.

Adres

Adres:

Ścinawa, 1 Maja 28

GPS:

51.417667, 16.424699000000032

Nr tel.:
Contact Owner