KGW “Babeczki” z Tymowej swoją działalność prowadzi od 1996 roku. Jest to grupa nieformalna, skupiająca kobiety z ciekawymi pomysłami, pragnącymi działać na rzecz lokalnej społeczności. Pomysłodawczynią powstania tej inicjatywy była Urszula Znamirowska.

Koło wielokrotnie reprezentowało wieś i gminę na imprezach z cyklu “Tradycje Bożonarodzeniowe i Wielkanocne”, organizowanych przez Urząd Marszałkowski i DODR we Wrocławiu, na których prezentowane były potrawy regionalne naszej miejscowości. W ramach współpracy z Sołtysem i Radą Sołecką oraz Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie koło bierze czynny udział w Dożynkach Gminnych oraz Kaziukach, prezentując na wystawach dorobek miejscowych artystów, potrawy kulinarne oraz warzywa i owoce wyhodowane we własnych ogrodach. Co roku wykonuje i prezentuje na Dożynkach Wieniec Dożynkowy. W 2011 roku Wieniec uzyskał I miejsce, a na Dożynkach Powiatowych w Rudnej – II miejsce.

KGW współorganizuje dla mieszkańców m.in. Dzień Kobiet, Dzień Dziecka oraz Dożynki Wiejskie. Spotkania odbywają się 2 razy w miesiącu i są okazją do wymiany poglądów i doświadczeń.