Zespół instrumentalno-wokalny „Campanello” (Dzwoneczek) przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Ścinawie działa od roku 1986. Uczniowie SP-3 oraz Gimnazjum w Ścinawie grają na dzwonkach chromatycznych, metalofonach, ksylofonach, gitarze basowej, wibrafonie oraz organach elektronowych.

Zespół zdobywał pierwsze miejsca na przeglądach wojewódzkich, a w roku 1996 zdobył „GRAND PRIX” III Międzywojewódzkich Konfrontacji Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Artystycznych. Był uczestnikiem IV i V Międzynarodowych Nadbałtyckich Spotkań Kulturalnych w Pucku. Koncertował także w skupiskach Polaków na Wileńszczyźnie, gdzie uczestniczył w koncercie zespołów polskich w Wilnie z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Występował w miejscowości, gdzie żył i działał św. Jan Bosko – Turyn i okolice. Uczestniczył w wielu uroczystościach państwowych i religijnych wspólnie z Górniczym Chórem Męskim i innymi zespołami naszego regionu. W repertuarze ma utwory patriotyczne, religijne oraz szereg najpopularniejszych utworów kompozytorów polskich i obcych.

Od początku zespół prowadził Pan Zdzisław Francuz. Od 2001 roku nowym dyrygentem została Pani Jowita Szubska. W 2001 roku w czerwcu, w ramach współpracy ze szkołą w Czernihowie, zespół koncertował na Ukrainie. Zespół uświetnia swoimi występami imprezy środowiskowe m.in.: bierze udział w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy we Wrocławiu. Wystąpił również w ramach Dni Szczecina. W 2002 roku zespół wydał swoją pierwszą płytę, na której znalazły się 22 utwory.